حضور نماینده کنسرسیوم ایران اف.سی.پی در اجلاس ای-بریج برلین

با نگاه به روند توسعه فناوری های نوین و نقش خدمات ارزش افزوده در صنعت ارتباطات ، آقای مهندس کاظم نامدار نماینده کنسرسیوم ایران اف.سی.پی در کنفرانس آی-بریج در برلین حضور یافتند.

یکی از اهداف این حضور، بهره برداری از فرصتی است که این اجلاس میتواند برای انتقال تجربیات جهانی در تهیه مدل تجاری روزآمد با نگاه به خدمات ارزش افزوده در شرکت تجمیعی ایران اف.سی.پی فراهم سازد.

کنفرانس پل، یا آی-بریج، همایشی است که سعی دارد پلی میان کارآفرینان ایرانی در دنیای فناوری، و پیشکسوتان این عرصه در دیگر نقاط جهان، برقرار کند.؛ کنفرانسی 3 روزه که کارآفرینان بخش فناوری و اینترنت را از ایران و اروپا و آمریکا  را در برلین گرد هم آورد تا درباره فرصت‌های سرمایه‌گذاری در بخش فناوری در ایران گفتگو کنند. این اجلاس به گفته گاردین موقعیت مهمی است تا سرمایه‌گذاران جهانی حوزه آی تی را ، به‌رغم تحریم‌ها، به سرمایه‌گذاری در عرصه آی تی در ایران ترغیب کند.

هدف حضور کارآفرینان ایرانی در آی بریج انتقال تجربیات جهانی به کارآفرینان بود که بتوانند مدل‌های موفق کسب و کار را در بازارهای منظقه پیاده کنند، این جشنواره باارزش نهادن به خلاقیت و نوآوری، صاحبان ایده و کسب‌وکارهای نو را شناسایی کرده و قصد دارد پلی باشد جهت معرفی آن‌ها به اکوسیستم کارآفرینی فعال دنیا.

سخنرانی تعدادی از نام‌آوران صنعت تکنولوژی، برگزاری پنل های تخصصی بحث و گفت‌وگو، نمایشگاه و همچنین بازدید از پارک‌های رشد آلمان ازجمله برنامه‌های این کنفرانس بود که در روزهای 14 تا 16 خرداد در برلین پایتخت آلمان برگزار شد.؛ سخنرانی دیوید مک کلور، کارآفرین مشهور آمریکایی آغازگر کنفرانس آی بریج با حضور کارآفرینانی از ایران، اروپا و امریکا بود.

این کنفرانس بزرگ‌ترین همایش ایرانی‌های خارج از کشور است؛ تمرکز این جشنواره که بر روی شرکت‌های نوپای دنیای فناوری است تلاش دارد تا بستری فعال و مؤثر برای شناساندن ظرفیت‌های فعالان کارآفرینی فناوری ایران با سرمایه‌گذاران ، محققان و فعالان کسب‌وکار آنلاین در دنیای غرب بوده تا از این فرصت، منتقل‌کننده توان جوانان کشور در عرصه کسب‌وکار آنلاین گردد.

iBridge برلین دومین کنفرانس پس از آی بریج برکلی است که توسط دانشگاه برکلی برگزار شد؛ این رویکرد از سال 2014 میلادی با تلاش جمعی از ایرانیان علاقه‌مند و متخصص در حوزه فن‌آوری‌های نوین در ایالات‌متحده شکل‌گرفت. در همایش برکلی، ایرانیان مقیم آمریکا که در حوزه فنّاوری فعالیت داشتند به همفکری با ایرانیان مقیم داخل پرداختند تا با بررسی راه‌های ارتباط بهتر کسب‌وکارهای ایرانی با جامعه جهانی، بستری تازه جهت شکوفایی استارتاپ‌ها خلق کنند.